header photo0
header photo

Aseri Vald

Sinine savi, sinine meri


Teated ja uudised

 

Töötukassa alustas uute püsiva tervisekahjustusega inimeste töövõime hindamist.

Töövõimereform käivitub samm-sammult. 1. juulist 2016 hakkas uus töövõime hindamise ja toetuse maksmise süsteem kehtima neile tööealistele inimestele, kes taotlevad töövõime hindamist esmakordselt. See puudutab inimesi, kellel pole viimase kuue aasta jooksul ehk pärast 1. juulit 2010 töövõimekaotust hinnatud. Inimestel, kes lähevad korduvhindamisele enne 1. jaanuarit 2017, hindab Sotsiaalkindlustusamet töövõimetust ja maksab töövõimetuspensioni vana korra kohaselt. Tööealine inimene on 16-aastane kuni vanaduspensionieani.
 

loe edasi...
Avaldatud: 17.10.2016
 

Eesti Vabariik 100

Eestimaa külades
Mida teha, et sündmused, millega ajavahemikus aprill 2017 – veebruar 2020 tähistatakse meie riigi 100. sünnipäeva, ei koonduks ainult pealinna ja teistesse suurematesse linnadesse?
Tuleb lihtsalt pikast juubeliperioodist valida välja üks päev, mil Eesti sünnipäev oma õuele, külaplatsile kutsuda ja seda siis seal koos endiste ja praeguste elanike, lähemate ja kaugemate sõprade ning naabritega väärikalt tähistada.
  • Kindlasti võiks see sündmus olla seotud sellele paigale ainuomase, unikaalsega – selle märgiga, mille järgi seda paika juba laiemalt tuntakse või siis tulevikus tundma hakatakse.
  • Kindlasti tähendab see seotust selle paiga mineviku, oleviku ja tulevikuga. Ja inimestega, kes seal kunagi elanud, praegu elavad või tulevikus elama saavad.
  • Ei ole midagi halba ka selles, kui selle ühe valitud päeva sisse koondub rohkem sündmusi kui üks – et kingituseks on korraga nii ajalooraamat, kiigeplats kui traditsiooniline, sellele paigale ainuomane rahvatervise-sündmus, igasse külasse oma tamm , talgud või tööd hea ja terve elukeskkonna nimel... Ja mis kõik veel.
EV 100 külade kontaktisik Ida-Virumaal Krista Pedak +372 5087472, krista.pedak@gmail.com
NB! Alates 2017.aastast toetab Eesti riik rahaliselt sündmuste korraldamist.
Avaldatud: 02.09.2016