header photo0
header photo

Aseri Vald

Sinine savi, sinine meri


Teated ja uudised

 

MTÜ ASERI TUUL

Vastavalt MTÜ Aseri Tuul poolt mittetulunduslikuks tegevuseks toetuste andmise korrale saab toetuse taotluseid esitada kaks korda aastas- esitamise tähtajad on 1. mai kell 16.30 ja 1. oktoober kell 16.30.

Rohkem infot: http://www.aserivv.ee/aseri-tuul
 
Avaldatud: 14.09.2016
 

Eesti Vabariik 100

Eestimaa külades
Mida teha, et sündmused, millega ajavahemikus aprill 2017 – veebruar 2020 tähistatakse meie riigi 100. sünnipäeva, ei koonduks ainult pealinna ja teistesse suurematesse linnadesse?
Tuleb lihtsalt pikast juubeliperioodist valida välja üks päev, mil Eesti sünnipäev oma õuele, külaplatsile kutsuda ja seda siis seal koos endiste ja praeguste elanike, lähemate ja kaugemate sõprade ning naabritega väärikalt tähistada.
  • Kindlasti võiks see sündmus olla seotud sellele paigale ainuomase, unikaalsega – selle märgiga, mille järgi seda paika juba laiemalt tuntakse või siis tulevikus tundma hakatakse.
  • Kindlasti tähendab see seotust selle paiga mineviku, oleviku ja tulevikuga. Ja inimestega, kes seal kunagi elanud, praegu elavad või tulevikus elama saavad.
  • Ei ole midagi halba ka selles, kui selle ühe valitud päeva sisse koondub rohkem sündmusi kui üks – et kingituseks on korraga nii ajalooraamat, kiigeplats kui traditsiooniline, sellele paigale ainuomane rahvatervise-sündmus, igasse külasse oma tamm , talgud või tööd hea ja terve elukeskkonna nimel... Ja mis kõik veel.
EV 100 külade kontaktisik Ida-Virumaal Krista Pedak +372 5087472, krista.pedak@gmail.com
NB! Alates 2017.aastast toetab Eesti riik rahaliselt sündmuste korraldamist.
Avaldatud: 02.09.2016
 

Hooliv inimene= hooliv ühiskond

Ida-Viru Ettevõtluskeskus korraldab Eestimaa kodanikuühiskonna väärtustamise nädala sündmusena tunnustamisürituse. Seekord soovime tõsta esile hoolivaid inimesi, ühendusi, klubisid, ettevõtjaid, kes on võtnud südameasjaks kaitsta ja toetada abivajajaid, olla Kodanik. Hoolida ka iseenesest.
Kes on abivajaja Eestis?Laps, loom, loodus,keskkond, sõltlane, puudega inimene, pikaaegne töötu, ääremaa küla(elanik), hoolduse ja koduta isik, koolikiusatu jpt?
Esita hooliva konkursikandidaadi lugu aadressile krista.pedak@ivek.ee kuni 01.oktoobrini 2016
Lisaks ootame ettepanekuid Eestimaa Ühisnädalal teie vallas/linnas 21-27.11.16 toimuvate hoolivuseteemaliste ümarlaudade, kampaaniate, tegusate ettevõtmiste väikese rahalise toetuse konkursile kuni 01.oktoobrini 2016 aadressil tatjana.zamorskaja@ivek.ee (täpsemalt www.ivek.ee)
Ühisnädala korraldamist toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Ida-Viru Maavalitsus.
 
Avaldatud: 02.09.2016
 

PÖÖRDUMINE


Lp Aseri ettevõtja ja elanik!

Aseri Vallavalitsuse nimel pöördub vallavanem Koit Oras Teie poole palvega leida toetusvõimalusi Aseri Kesktänava äärse kõrghaljastuse taastamiseks.

Aseri Kesktänava äärne kõrghaljastus (vahtrate ja pärnade allee) likvideeriti ligi viis aastat tagasi seoses vee- ja kanalisatsioonitorustike paigaldustöödega. Vahtra- ja pärnapuudel, mis jäid vee- ja kanalisatsioonitrasside ehitusest kõrvale, esines palju haigusi ning vigastusi. Puude osaline säilitamine ei olnud otstarbekas.

Lugupeetud äriettevõtte juht ja valla elanik, oleme Teile juba ette tänulikud, kui leiate võimaluse toetada Aseri Kesktänava äärse kõrghaljastuse taastamist. Teeme üheskoos Aseri Kesktänava kaunimaks!

loe lähemalt...
Avaldatud: 16.08.2016
 

Politseimuuseum pakub külalistele tegevuslusti

Rakveres asuv kogupere teemapark Eesti Politseimuuseum (Tallinna 3) haarab kooliõpilasi ja ka täiskasvanuid omandama teadmisi kogemuste ja tegevuste põhiselt.


loe edasi...
Avaldatud: 12.08.2016
 

TEADE!

Eesti haigekassa Esmatasandi pakedi arenduse talituse spetsialist Made Bambus on kirjutanud artikli naiste sõeluuringutest. Sõeluuring on terviseuuring,  mis on mõeldud eelkõige tervetele, ilma kaebuste ja sümptomiteta naistele emakakaela- või rinnavähi varaseks avastamiseks. Eestis kutsutakse emakakaelavähi sõeluuringule naisi vanuses 30–55 ja rinnavähi sõeluuringule naisi vanuses 50–62.
 
2016. aasta I poolaastal on rinnavähi sõeluuringus osalenud 24,8% sihtrühma kuuluvatest naistest. Oleme rõõmsad, et oma tervise eest on hoolt kandnud ja sõeluuringutes aktiivselt osalenud Hiiumaa (66,3% sihtrühmast), Jõgevamaa (55,6%), Läänemaa (51,1%) ja Võrumaa (49,2%) naised. Aktiivsus on I poolaastal olnud madalam Ida-Virumaal (19,1%) ja Tartumaal (19,2%). Kuna I poolaastal mammograafiabussi vastuvõtte Saaremaal ja Raplamaal ei olnud ning Järvamaal oli buss kuni 5. juulini, sooviksime, et II poolaastal osaleksid sõeluuringutes aktiivsemalt ka nende piirkondade naised. Praeguseks on nendest maakondadest sõeluuringutel osalenud vastavalt 4%, 3,2% ja 4,6% sihtrühma kuuluvatest naistest.
 
Rinnavähi sõeluuringus kasutatavat rindade mammograafilist uuringut saab teha mammograafiabussis või külastates oma maakonna haiglat. II poolaasta mammograafiabussi ajakava ning uuringut läbiviivate raviasutuste kontaktid on lisatud manuses olevale artiklile.

Eesti keeles
Ha pycckom
Avaldatud: 12.08.2016
 

Laulasmaa spaa- ja konverentsihotell võtab tööle

Avaldatud: 10.08.2016